Ca. 500 m fra Ringkøbing Fjord ligger dette hyggelige sommerhus bygget i sten. Huset er hyggeligt møbleret med bl.a. lædermøbler samt et lille siddeområde i køkkenet. Der er kombineret køkken og stueområde, hvilket vil blive det naturlige samlingssted under ferien. I stuen er der en pejs, der kan sørge for varmen på de kølige aftener. Husets placering nær fjorden er perfekt til dem, som gerne vil være aktive på vandet eller bare nyde den rolige natur. Huset ligger centralt i forhold til Legoland og Vesterhavet. En tur kunne også gå til Nordens ældste by, Ribe. Her kan I bl.a. besøge den flotte domkirke og nyde udsigten fra tårnet. I har også mulighed for at høre Vægterne synge ved solnedgang. Udlejes ikke til ungdomsgrupper.
Et refunderbart depositum kan blive opkrævet tættere på din ankomstdato. Sikkerhedsdepositummet sikrer et problemfrit ophold og dækker eventuelle ekstra tjenester eller forbrugsomkostninger.
Depositummet dækker forbrug af forsyninger under dit ophold samt eventuelle ekstra ydelser, der måtte benyttes.
Det endelige beløb vil blive justeret baseret på faktiske måleraflæsninger og brug af ekstra ydelser. Eventuel resterende saldo vil blive refunderet inden for 21 dage efter udtjekning.
Depositummet fungerer blot som en forudbetaling for omkostninger, som du under alle omstændigheder ville skulle betale, og sikrer en gnidningsfri oplevelse både under og efter opholdet.
|